TekinSigorta

Tekin Sigortayı Özel Kılan Nedir

Sigorta acentesi açmak “kalite ve itibar” sağlayan bir meslek olarak görülmektedir.

bu doğrudur.

ancak, sigorta acentesi mi olmalıyım, yoksa şubelik mi açmalıyım? Tüm Sigortacıların aklını karıştıran bu soruya cevap bulmaya çalışalım.

Acentelik açmanın şartları: 1 Tobb levha kaydı (50.000 tl), Segem belgeli teknik müdür, teknik personel, muhasebe, vergi, Acentelik teminatları (şirket başı 15-50.0000 tl arası) gibi maliyetler ve yıllık üretim hedefleri getirir. aylık üretiminiz Trafik, kasko, dask, konut, yangın, sağlık gibi bıranşlarda bir pasta oluşturmuyorsa, trafik ve kasko dışında kesin müşteriniz yoksa yüksek maliyetle açtığınız acentelikleriniz 1 yıl içinde kapanma riskiyle karşılaşır. çünkü şirketler sizden yıllık ortalama şirket başı 1.000.000 tl üretim ister. ve bu üretimin içinde trafik oranının %50 civarında olmasını bekler. %30 kasko %20 de dask, konut, sağlık, nakliyat, işyeri ve ferdi kaza gibi oto dışı bıranşlarda üretim yapmanız gerekir. aksi halde ekranlarınızda hedefler tutmayacak ve 1 yıl sonra acentelik feshedilecektir.

Kira, Maaş, SSK, Bağkur, Ofis giderleri, vergi, stopaj, aidatlar. faturalar… her ay karışınıza çıkacak diğer sorunlar.

Şubelik Açmanın şartları: Segem belgeli şube müdürü…

Geriye kalanı biz hallediyoruz…

sizi yormayacak, bıktırmayacak üretim oranları, Vergi ve Bağkur muafiyeti, teknik destek, eşantiyon desteği, reklam desteği, Sigorta şirketleri ile irtibat ve 30 dan fazla acentelik ile yüksek komisyon oranlarıyla 1 hafta içinde işinize başlayabilirsiniz.
Tekin Sigortayı Özel Kılan Nedir
Sigortacılık sektörünün başlıca “geri kalmış” özellikleri ve rekabete engel olduğunu düşündüğümüz noktalarını bir raporda toplayarak, bunları düzeltme ve geliştirme üzerine ciddi bir süreç yönetimi başlattık.

Ele alınan başlıca konular, Acente/Bölge ilişkileri yönetimi, Mali müşavir desteği, Hukuk Müşaviri desteği, Tobb ve Ticaret odası hususlarında destek, Teknik altyapı, Hızlı ekran, Mobil Uygulama, Çağrı Merkezi ve Türkiye Genelinde hizmet noktaları ile müşteri memnuniyetini artırma idi.

Acente Bölge Yönetimi:

Tekin sigorta olarak 2021 yılı sonunda 23 acentelik ile şube/müşterilerimize hizmet veriyoruz. 2022 yılı için sayının 28 e çıkartılması şirket politikamızdır. Ayrıca acentelerin en büyük sorunlarından biri olan, bölge iletişimini en hızlı en kolay ve uygulanabilir hale getirmeye gayret gösteriyoruz. İndirim, ek komisyon ve +komisyon kampanyalarından en verimli şekilde faydalanmanızı sağlamaya gayret ediyoruz.

Mali Müşavir Desteği:

Şirket bünyemizde bulunan ve mali konularda her türlü danışmanlığınız için hizmet veren Finans Departmanımız, mali müşavir ve muhasebe konularında kusursuz bir iletişim ağı oluşturmaktadır. Tekin sigorta şubeleri, muhasebe ücreti ödemezler.

Hukuk Müşaviri Desteği:

Acenteler olarak en büyük sorunlarımızdan biri de hukuk, kart itirazı, ödenmeyen poliçeler ve bazı zamanlarda açılan davalarda ortaya çıkan maddi manevi sorunları çözmek için hukuk departmanımız ve Mesleki sorumluluk sigortalarımız ile acente/personel ve müşterilerimizi koruyoruz. Şubelerimiz hukuk müşavirliği desteği için herhangi bir ek ücret ödemezler.

Tobb / Ticaret Odası Desteği:

Tobb ve Ticaret odası işlemleri için sektör danışmanımız ile işlemleri evrak sürecini, olası tutanak, kayıt, evrak ve diğer resmi işlemleri doğru yönlendirme ve bilgi ile en kısa zamanda çözen danışmanlık departmanı ile resmi süreçler sorun olmaktan çıkıyor. Verilen bu hizmet tamamen ücretsizdir.

Halkla İlişkiler ve Reklam Desteği:

Tanıtım kampanyaları, sosyal medya görselleri, matbuu evrak ve eşantiyonlar sizin sorununuz değil! Şirket olarak yıl içindeki tüm önemli gün ve haftalarda müşterilerimizle iletişim / etkileşim sağlamak, çanta, oto kokusu, kalem, kartvizit, dosya, poliçe, kaza tutanağı, not defteri vb. bir çok fiziki eşantiyonu sağlamak hususunda sizlerin yerine çalışmalar yürütüyor, müşterilerinize karşı en yüksek memnuniyet oranını yakalamaya çalışıyoruz. 7 /24 Poliçe desteği ve teknik destek ile de sizlerin olası her ihtiyacınıza çözüm olmaya çalışıyoruz.

Gönderilen hiçbir (belirli sayı ve dönemde) eşantiyon veya reklam desteği için şubelerimizden ücret talep edilmemektedir.

Teknik Altyapı:

Türkiye’nin en hızlı ve güvenilir 2 programı, Doganium Hızlı Teklif ve Acente365 ile tüm müşteri ve şubelerimiz için aynı anda en çok teklif veren şirket olma özelliğini lider olarak yürütüyoruz. Tam 23 şirket… Örneğin, Trafik teklifleriniz 3 dakikada tramer ve egm sorgusu yapılmış bir şekilde ortalama 20 teklif ile dilerseniz pdf dilerseniz yazılı olarak müşterilere iletebiliyorsunuz. Ruhsat resminden teklif çalışma özelliği ile işlem hacminizi en üst seviyeye çıkartıyoruz. Talep yönetim sistemi ile taleplerinizi, siz, teknik sorumlu, ilgili bölge, teknik müdür ve departman yöneticisi eş zamanlı olarak takip ederek en kısa sürede çözüme ulaştırabiliyoruz.

Mobil Uygulama Desteği:

Türkiye’nin Hazine onaylı 6 firmasından biri olarak, Mobil uygulama üzerinden poliçe kesme hizmetini hayata geçirdik. Artık müşterilerinize 7 gün 24 saat hizmet verebileceksiniz. Ayrıca uygulama özelliklerinden biri olan poliçe kaydetme ile müşteri kendi plaka / kullanıcı adı ile girdiğinde aynı döneme ait tüm poliçelerini takip edebilecek. Anlaşmalı hastane, oto servis, cam servisi ve çekici hizmeti numaraları da programın içerisinde mevcut olduğundan kolayca ulaşım imkanı sağlayacak. Tebom ve Tekin sigorta mobil uygulamaları müşterilere kolaylık sağlamak sektörde sizi bir adım yukarı taşımak için tasarlandı

Türkiye’nin Gece Sigortacısı:

Çağrı Merkezimiz ve Whatsapp destekli iletişim seçenekleri ile gece sigortacımız, akşam 6 dan yani mesai bitiminden sonra gelecek her türlü poliçe talebinize cevap vermek için kuruldu. Türkiye’de ilk kez bir sigorta şirketi, yalnızca şube ve personelleri için çağrı merkezi desteği veriyor. Yani müşterilerinizden gelebilecek poliçe taleplerini whatsapp veya çağrı merkezi üzerinden temsilcinize iletmeniz yeterli. Mesai saatleri dışında sunulan bu hizmet için şubelerden herhangi bir ücret, komisyon, kesinti talep edilmemektedir.

Mali Destek, Kuruluş Desteği:

Tekin sigorta olarak, yapacağımız görüşme ve bilgilendirmelere istinaden, şubelerimizden, teminat, depozito, ticaret odası masrafı, ekran bedeli, muhasebe ücreti talep etmiyoruz. Teşvik, indirim, ek komisyon gibi tüm kazanımları şubelerimizle %100 paylaşıyoruz. Şeffaf muhasebe ve şeffaf yönetim anlayışımız ile tüm işlemler şubelerimizin denetlemesine açıktır.

Sigortacılık sektörünün gelişimine ayak uydurmak ve bir adım önde olmak için yapmanız gereken tek şey “Tekin Sigorta”yı tercih etmektir.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top