TekinSigorta

Acentelik mi şubelik mi?

Sigorta acentesi açmak “kalite ve itibar” sağlayan bir meslek olarak görülmektedir.

bu doğrudur.

ancak, sigorta acentesi mi olmalıyım, yoksa şubelik mi açmalıyım? Tüm Sigortacıların aklını karıştıran bu soruya cevap bulmaya çalışalım.

Acentelik açmanın şartları: 1 Tobb levha kaydı (50.000 tl), Segem belgeli teknik müdür, teknik personel, muhasebe, vergi, Acentelik teminatları (şirket başı 15-50.0000 tl arası) gibi maliyetler ve yıllık üretim hedefleri getirir. aylık üretiminiz Trafik, kasko, dask, konut, yangın, sağlık gibi bıranşlarda bir pasta oluşturmuyorsa, trafik ve kasko dışında kesin müşteriniz yoksa yüksek maliyetle açtığınız acentelikleriniz 1 yıl içinde kapanma riskiyle karşılaşır. çünkü şirketler sizden yıllık ortalama şirket başı 1.000.000 tl üretim ister. ve bu üretimin içinde trafik oranının %50 civarında olmasını bekler. %30 kasko %20 de dask, konut, sağlık, nakliyat, işyeri ve ferdi kaza gibi oto dışı bıranşlarda üretim yapmanız gerekir. aksi halde ekranlarınızda hedefler tutmayacak ve 1 yıl sonra acentelik feshedilecektir.

Kira, Maaş, SSK, Bağkur, Ofis giderleri, vergi, stopaj, aidatlar. faturalar… her ay karışınıza çıkacak diğer sorunlar.

Şubelik Açmanın şartları: Segem belgeli şube müdürü…

Geriye kalanı biz hallediyoruz…

sizi yormayacak, bıktırmayacak üretim oranları, Vergi ve Bağkur muafiyeti, teknik destek, eşantiyon desteği, reklam desteği, Sigorta şirketleri ile irtibat ve 30 dan fazla acentelik ile yüksek komisyon oranlarıyla 1 hafta içinde işinize başlayabilirsiniz.

Scroll to Top