TekinSigorta

Yol Yardım

Aracın için gerekli olan tüm bakım ve onarımları yaptırmış olsan da maalesef ki bazı durumlarda beklenmedik sorunlarla karşılaşabilirsin. Seyahat sırasında meydana gelebilecek en önemli sorunlardan biri aracının arızalanması ve yolda kalmasıdır. Böyle bir durumda trafik akışının devam edebilmesi için ilgili işlemlerin yapılması gerekir. İşte yol yardım hizmetlerinin önemi bu noktada ortaya çıkar. 

Yol yardım hizmeti, kasko sigortası içerisinde ek teminat olarak sunulur. Kasko ürünlerine göre teminat kapsamları değişse de yol yardım teminatı olan bir kasko sigortası tercih ederek bu hizmetten ücret ödemeden yararlanabilirsin. Peki yol yardım hizmet nedir ve yol yardım hizmetlerinden nasıl yararlanılır?

Araç sahipleri, genellikle uzun bir yola çıkmadan önce veya kış aylarında araçlarının bakım işlemlerini yaptırır. Ancak bu bakım, kimi durumlarda yeterli olmayabilir ve aracında yine de beklenmedik arızalar meydana gelebilir. Böyle durumlarda yol yardım hizmeti teminatları en zor zamanda yardımına koşar. Aracın ile yolda kaldığında seni bu durumdan kurtarmak için yapılan tüm bu hizmetler yol yardım olarak adlandırılabilir. Bu hizmet sayesinde ekip aracının arızalandığı konuma ulaşım sağlar ve sorunun en kısa süre içerisinde çözülür. 365 gün 7/24 yol yardım hizmetinden yararlanabilirsin. 

Yol yardım hizmetinin otomatik olarak sunduğu teminatlar şu şekilde sıralanabilir: 

  • Aracınla kaza yapman veya aracının bozulması durumunda araç çekici hizmeti verilir.
  • Aracının yakıtının bitmesi nedeniyle yolda kalması hâlinde yakıt temin edilir.
  • Lastik yol yardım hizmeti kapsamındadır. Eğer lastiğinin patlar ise sigorta şirketin lastik değişimi yapar. 
  • Eğer aracının anahtarını kaybedersen veya anahtar bozulursa çilingir hizmeti sağlanır.
Scroll to Top