TekinSigorta

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası

Özel sağlık sigortası, maalesef ki sağlık sıkıntısı günlük yaşamda normal bir durumdur. Kazaların veya hastalıklar sonucu yaşanabilecek sağlık sorunlarının tedavisi için kişinin kendini güvence altına alması oldukça önemli bir konudur. Bu sayede anlaşmalı olan özel hastanelerde, istenen doktorlardan tedavi alınabilir. Özel sağlık sigortası imkanıyla birçok avantajdan yararlanılabilir. 

Özel sağlık sigortası beklenmedik bir hastalık ya da kaza sonucu oluşan sağlık maliyetlerinin yanı sıra kişinin bedensel olarak sağlığı için ihtiyacı olan her türlü tedavi ve tanı işlemlerini, en seçkin sağlık kurumlarında, mali kaygılardan uzak ve modern tedavi yöntemleriyle hızlıca tedavi sağlanabilir. Sağlık giderlerinin özel ve genel şartlar dahilinde poliçede yer alan limitler doğrultusunda hemen karşılanır.

Özel sağlık sigortası hastalık veya kaza durumlarında meydana gelen sağlık sıkıntılarının, poliçece belirtilen limitlerde tedavi masraflarını karşılamasıdır. Bu doğrultuda özel sağlık sigortası poliçesi düzenlenirken teminatlara göz atmak ve ihtiyaçlara göre teminatların poliçe içerisinde dahil edilmesi gerekir. Özel sağlık sigortası imkanlarından yararlanabilmek için istenen doktorlar seçilebilir ve tedavi için ihtiyaç olan ücretsiz ve veya minimum ücret ödenebilir.

Özel sağlık sigortası teminat dışında kalan haller, devlet hastaneleri dahil olmak üzere üniversite hastanelerinde ve özel hastanelerde sağlık hizmetinin tümü karşılanır. Özel sağlık sigortası yaptıran bireylerin kişisel olarak düzenlenen poliçe düzenine göre teminat dışında kalan haller tamamen kişinin kararına göre şekillenir. Poliçede belirtilen tüm anlamalı sağlık kuruluşlarında tedavi edilse de anlaşmada yer almayan hastanelerde sigorta kapsamına girmediği için destek alamaz.

Kişiye özel her bütçeye uygun birbirinden farklı kapsamlarda ve seçeneklerde bulunan özel sağlık sigortaları, hayattaki en önemli konu olan sağlığı garanti altına alır. Özel sağlık sigortası gelecek için bir yatım haline gelen kişi ve sevdikleri için yaptırması gerekli olan bu sigorta sayesinde, poliçe kapsamında yer alan tüm olası sağlık giderlerine karşı önlem alınmış olur. Çeşitli nedenlerden ötürü, karşı karşıya gelindiği sağlık sıkıntısında, hiç vakit kaybetmeden sağlığa kavuşmak için özel sağlık sigortası edinmesi gerekir.

Scroll to Top