TekinSigorta

Konut Sigortası Nedir?

Konut sigortası ev ve içindeki eşyaları, su baskını ve deprem gibi doğal afetlerden hırsızlık ve yangına kadar pek çok riske karşı koruyan geniş kapsamlı sigorta çeşididir. “Ev sigortası nedir?” sorusunun da cevabı olan konut sigortası, herhangi bir tehlikede ya da konutta meydana gelen bir hasarda sigortalıların büyük masraflardan kurtulmasını sağlar. Bu sigorta türü zorunlu olmayıp isteğe bağlı olarak yaptırılır. Aynı zamanda yalnızca ev sahipleri değil, kiracılar da konut sigortasından yararlanabilir. Evin maliki olmasa da konutta ikamet edenler eşyalarını bu sigorta ile güvence altına alabilir. Eşya sigortası hakkında sayfamızdan daha detaylı bilgi alabilirsin.

Konut poliçesi, teminat kapsamlarının açıklandığı ve sigorta şirketinin özel şartlarının yer aldığı sigorta sözleşmesidir. Konut poliçesinin kapsadığı teminatlar ve genelde ücretsiz olarak sunulan asistans hizmetleri sigorta şirketlerine göre değişir. Bu nedenle teklif alarak ihtiyaçlara en uygun konut sigortasının tercih edilmesi önerilir. “En İyi Konut Sigortası Hangisi?” başlıklı yazımızı okuyarak konut sigortası tercihi ile ilgili daha detaylı bilgi alabilirsin. 

Konut sigortası zorunlu değil isteğe bağlı bir sigortadır. Zorunlu olmamasına karşın, ana ve ek teminatlarının çok geniş olması nedeniyle bu sigortanın ev sahipleri ve kiracılar tarafından yaptırılması tavsiye edilir. İhtiyaçlarına göre belirlediğin ve poliçe kapsamına aldırdığın teminatlar sayesinde doğal afetlerden hırsızlığa, yangından halk ayaklanmasına kadar farklı nedenlerle evinde ya da eşyalarında meydana gelebilecek hasarları karşılayacak ödemeleri alman mümkün olur.

Hizmetlerimiz
Scroll to Top